SciStage projektist

SciStage (Science on Stage) on Eesti, Rootsi, Islandi ja Norra partnerite koostöö projekt, milles koondatakse kokku teaduskommunikatsioon ja kaasamine, haridus ja lavakunst. Projekti eesmärgiks oli uurida teaduse ja teatri vahelist seost, et kirjeldada, mitmekesistada ja arendada edasi teadusteatri formaati.

Koos tõime välja uue ja põneva mooduse teadusteemade esitamiseks draama ja teatri abil, nimega SciWalk. SciWalk on formaat, milles on omavahel kombineeritud teadus, teater, katsed, lugude jutustamine ja füüsiline liikumine. See on audioteekond, kus saadakse teadmisi mõne teadusteema kohta erinevatest vaatenurkadest, loo jutustamise ja väikeste katsete kaudu, mis annavad kokku toreda elamuse.

Projekti finantseeris Nordplus Horizontal programm.

TEADUSKESKUS AHHAA

AHHAA on Baltikumi suurim ja kõige mitmekülgsemat meelelahutust pakkuv teaduskeskus, mille missiooniks on kujundada teadmispõhist mõtlemist avastusrõõmu kaudu. AHHAA pakub inspireerivaid näitusi, populaarseid temaatilisi üritusi ning atraktiivseid programme eesti, vene, inglise ja läti keeles. Lisaks paljude "käega katsutavate" eksponaatidega tutvumisele saavad AHHAA külastajad osaleda töötubades, uudistada planetaariumis ning külastada teadusteatri etendusi. 

AHHAA-s on oodatud igas vanuses külastajad, kellele pakutakse suurepärast võimalust veeta lõbus teadusest tulvil päev!

TEADUSKESKUS NAVET

Navet on Rootsis Boråses asuv teaduskeskus, mis on tulvil katseid, kogemusi ja väljakutseid. Navet on teaduskeskus, mis toidab uudishimu ja annab võimaluse uurida, kuidas asjad töötavad ja omavahel seotud on. Keskuse eesmärgiks on äratada külastajate loomingulisus ja pakkuda avastusrõõmu näiteks inimkeha, vee, valguse, universumi ja jätkusuutlikkuse kohta.

Rootsi Kooliamet on oma iga-aastasel kõikide Rootsi teaduskeskuste ülevaatusel omistanud Navetile kõrgeimad kvaliteedipunktid.

VILVITE TEADUSKESKUS

Bergeni teaduskeskus VilVite on keskmise suurusega kaasaegne teaduskeskus, mis asub Norra suuruselt teises linnas Bergenis. VilVite püsinäitus sisaldab enam kui 80 interaktiivset eksponaati ja lisaks on ka ruum rändnäitustele. VilVite püsinäitus on suurim interaktiivne näitus Norra kümne teaduskeskuse võrgustikus.

Teaduskeskus pakub mitmeid erinevaid õppeprogramme kõikidele vanusegruppidele alates lasteaiaealistest kuni ülikoolieelikuteni, samuti erinevaid töötubasid - eriti oma töötuba "Tegijate aed".

VÍSINDASMIÐJAN

Vísindasmiðjan või UniSci on Reykjavikis asuv väike hariduskeskus, mida juhib Islandi Ülikool. UniSci kureerib ka Islandil ringi sõitvat Teadmiste Rongi (Háskólalestin), mis pakub avalikkusele teadusest teavitavaid üritusi. Keskuse eesmärgiks on julgustada noortes inimestes huvi teaduse vastu elaval ja interaktiivsel viisil.

UniSci-s on meil mitmeid erinevaid interaktiivseid vahendeid ja seadmeid, mis võimaldavad külastajatel uurida ja kogeda teaduseimesid. Keskus on olnud ülipopulaarne pärast avamist 2012. aastal ning on sellest ajast saadik olnud pea iga päev broneeritud.

TEATER MUST KAST

Must Kast on kohalik projektipõhine teater Eestis Tartus. Teateri fookuses on noored vaatajad kuid pakub mitmekülgset repertuaari draamast muusikalini. Teater on tuntud etendusjärgsete vestluste algatajana, kus etenduses olevatel teemadel võtavad sõna ja modereerivad esil olevaid teemasid oma ala eksperdid (psühhiaatrid, sotsiaaltöötajad jms). Vestlusringides on vaatajatel võimalik kohtuda nii etendajate kui ekspertidega, et arutada oma etenduskogemusi kui ka muid teemakohaseid mõtteid.

Teatri Must Kast eesmärgiks on dialoogi ja mõtetevahetuse kaudu tugevada põlvkondade erinevate gruppide vahelist suhtlust ning süvendada üksteisemõistmist.